همه چیز در مورد تشک طبی فنری

 تشک طبی فنری

تشک طبی فنری به تشک های گفته می شود که در فرم آنها فنر به ‌کاربرده شده است . فنر بندی های متنوعی در این نوع تشک ها وجود دارند که با توجه به گونه تشک و استعمال آن کاملا متمایز است. اقسام فنر بندی های موجود در این محصولات شامل : فنر متصل( پیوسته) ، فنر منفصل( پاکتی)، فنر ریز کربنی و فنر میکرو پاکت است. بهتر است بدانید که وجود واژه طبی در شروع اسم این محصولات برای کلیه تشک های فنر دار درست نیست. در این گونه تشک ها افزون بر فنربندی مطلوب، لایه های اسفنج و فوم برای فرم دهی و حالت دهی این محصول بکار برده شده است.

 

 تشک طبی فنری

طراحی انواع فنر برای تشک های طبی فنری

فنرهای به کار رفته شده در تشک  طبی فنری به دو گروه تقسیم می شوند. فنر هایی که بصورت مستقیم‌ بهم وصل شده اند را فنر متصل و فنر هایی که مجزا از هم بوده و به صورت مستقل از هم بکار برده می شوند را فنر منفصل می نامند. در طرح ریزی فنر های منفصل از پاکت برای هر یک از فنر ها به شکل مجزایی استفاده می شود که به راحتی می گذارد تا هر فنر بصورت مستقل از دیگری کار کند. این وضعیت امتیازات زیادی دارد من جمله حمایت بهتر بدن و انتقال حرکت را به وسیله این تشک  را به کمترین حد ممکن می رساند.

 

 

برای متصل کردن فنر ها در وضعیت منفصل ، هر پاکت فنر به شیوه ای نظیر دوخت یا چسب به فنر کناری وصل می شود ولی فنر های متصل به صورت مستقیم به یکدیگر وصل شده اند این پیوستگی از طریق سیم‌، سیم پیچ یا گیره انجام می شود.

 

ویژگی های تشک طبی فنری استاندارد

تشک طبی فنری که امروزه وارد بازار شده و توانسته خیلی فوری جای خود را در میان خریداران  باز کند به علت طرح ریزی ویژه ای که دارد توانسته بهترین نوع تشک برای ستون فقرات باشد  و در نتیجه منتهی به تندرستی هر چه بیشتر بدن در زمان خواب می  شود. این محصولات نسبت به سایر  مدل ها از ماندگاری بیشتری برخوردار هستند ولی برگزیدن درست این گونه تشک ها احتیاج به داشتن یک سری اطلاعات از خصوصیات آن است که عبارتند از:

 

 

  • این تشک ها خیلی سفت نیستند.

این مدل ها بایستی دوخت مستحکمی داشته باشند تا در مدت زمان بکارگیری دستخوش شکافتگی نشوند. سطح این تشک ها افزون بر این که  نباید بیش از انداره سفت باشند بلکه بایستی مقداری نرم و منعطف پذیر باشند، تشک های بیش از اندازه سفت سبب صدمه زدن به ستون فقرات و خمیدگی آن می شوند. حتما به این مورد نیز توجه کنید که تشک های نرم هم سبب کمردرد می شوند.‌ برای تست موارد ذکر شده بهتر است روی تشک مورد نظر به مدت ۱۵ دقیقه دراز بکشید  .

 

 

  • مموری فوم

از دیگر ویژگی های تشک طبی فنری مموری فوم است. این قابلیت به پشتیبانی حداکثری تشک از ستون فقرات و کمر درد کمک بسزایی می کند. مموری فوم از یک رویه فوم با تراکم متمایز ایجاد شده است. این فوم زمانی که دستخوش وزن و دما قرار می گیرد شکل بدن را به خود می گیرد و حداکثر آرامش را برای فرد عرضه می می کند. همچنین سبب کم شدن لرزش در تشک ها  دو نفره می شود. یکی از عمده ترین عوامل برهم زدن خواب در طی شب لرزش های حاصل از حرکت افراد بر روی تخت های دونفره می باشد که به وسیله این قطعه این مشکل رفع می شود.

 

 

  • نوع فنر

به فنر ها توجه کنید ، نباید معیار خویش را شمار فنر ها قرار داد. تشک هایی که حاوی فنر های منفصل هستند هر فنر به شکل جداگانه از ستون فقرات پشتیبانی کرده که مطلوب ترین است. فنر ها بایستی از نوع آلیاژ آلومینیوم یا آهن  باشند که هم ماندگاری بیشتر داشته باشند هم در رویارویی با وزن های زیاد دستخوش گودی و تغییر فرم همیشگی نشوند.

 

 

  • جنس الیاف

از دیگر ویژگی های تشک طبی فنری جنس الیاف است. جنس الیاف بایستی به نوعی باشد که برای کسانی که از این تشک استفاده می کنند حساسیت ایجاد نکند. پس بهتر است به این مسئله توجه کنید که بکارگیری از تشک های تقلبی می تواند خطر های غیر قابل جبرانی  نظیر ناراحتی های پوستی و تنفسی را برای افراد ایجاد می کنند. پس اگر زمینه این نوع ناراحتی ها را دارید پیشنهاد می شود پیش از تهیه این محصول با پزشک خود حتما مشاوره کنید. یکی از عمده ترین موادی که به منزله الیاف در این گونه تشک ها استفاده می شود پلی استر فشرده است.

 

 

  • گارانتی

قطعا می توان بیان کرد داشتن گارانتی موثق ضامن سطح کیفی و مرغوبیت مواردی است که در بالا ذکر شد. همواره بیشتر تشک های اصلی و موثق از ضمانت نامه تعویض و تعمیر برخوردار می باشند و گارانتی برخی از آنها گاهی به چند سال هم می رسد. اگر از موسسات موثق سازنده تشک خرید کنید در این صورت محصول خریداری شده شما دربردارنده گارانتی تعمیر و تعویض است. یک تشک مناسب دارای معلومات فنی صحیح و درست است همچنین دارای گارانتی وخدمات پس از فروش حقیقی و موثق است.

 

 

چه عواملی سبب افزایش قیمت تشک طبی فنری می شوند؟

تشک طبی فنری گزینه خیلی مناسب برای اشخاصی است که علاقه ای به تشک های خیلی سفت و همچنین  دراز کشیدن بر روی تشک های خیلی نرم که سبب کمردرد می شوند را ندارند.‌ تشک طبی فنری به علت طرح ریزی خاصی که دارد می تواند به صورت مناسبی از ستون فقرات شخص در زمان دراز کشیدن و خواب پشتیبانی کند بدین جهت مواقعی که بر روی این نوع تشک ها دراز می کشید بعد از بیدار شدن حس خستگی و درماندگی ندارید و می توانید یک روز عالی و پر انرژی را آغاز کنید‌. قطعا بایستی به این مسئله دقت کنید که قیمت تشک طبی فنری در قیاس با تشک هایی با سطح کیفی نامطلوب که با نرخ خیلی کمی در بازار عرضه می شوند بیشتر است. بعضی از عواملی که در مشخص کردن قیمت تشک طبی فنری موثر هستند عبارتند از:

 

 چه عواملی سبب افزایش قیمت تشک طبی فنری می شوند؟

  • نوع تشک
  • اثربخشی مقدار سفتی و نرمی در قیمت این محصول
  • مموری فوم استفاده شده در این نوع تشک ها
  • جنس الیاف این نوع تشک های طبی
  • گارانتی و ضمانت نامه پس از فروش

پیشنهاد ما به شما

تشک بادی

تشک بادی چیست؟

تشک بادی چیست؟ مقدمه ما بسیاری از زندگی خود را در رختخواب می گذرانیم، به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button