چه نکاتی را برای خرید یک تشک خوشخواب باید در نظر بگیریم؟

 خرید بهترین تشک خوشخواب

خریداری بهترین تشک خوشخواب یکی از عمده ترین خرید های وسایل خانه است که با ملاحظه به علم پزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.‌ اگر تشک بکارگیری شده غیر استاندارد، کهنه و ناکارآمد باشد سبب وضع بیماری های مانند بیماری های عضلانی و استقامتی  شده که شایع ترین آن ها دیسک کمر می باشد. بکارگیری نوع طبی آن برای اشخاصی که از ناراحتی های عضلانی و استخوانی به شدت رنج می برند پیشنهاد می شود.‌ برای اینکه بتوانید نوع مناسبی را انتخاب و تهیه کنید بایستی نخست به این مسئله واقف باشید که تشک خوشخواب یکی از انواع طبی و فنری است.

 

 خرید بهترین تشک خوشخواب

این تشک یکی از بهترین و قدیمی ترین مدل ها موجود در بازار است. این نوع  دارای  مدل های متمایزی است که هر مدل آن مختص سنین متنوع و استفاده های گوناگون می باشد. این مدل در قیاس با انواع دیگر شامل ارتفاع های گوناگونی هستند، همچنین در این لوازم مواد متمایزی بکار برده شده است. من جمله مواد تشکیل دهنده ای که در تولید این محصول بکار برده می شود می توان  نمد، موکت، یونولیت، فنر و فوم را نام برد. در صورتی که در تولید مدل های معمولی فقط فنر بکار می برند و مواد پر کننده نظیر پر یا پشم ندارند.

 

 

مسئله مهمی که در خرید تشک خوشخواب بایستی به آن توجه شود آنالیز اثربخشی آن بر تندرستی جسمانی است. برای این عمل اقسام متنوعی در بازار موجودند که از رویه ای سفت و منعطف پذیر بهره مند هستند برای تندرستی بدن و به ویژه ممانعت از گودی کمر و … متناسب هستند.

 

تشک خوشخواب مناسب برای کودکان

تعیین تشک خوشخواب مطلوب برای کودکان نسبت به بزرگسالان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که کودکان زمان بیشتری برای خواب بر روی آن صرف می کنند و افزون بر این بدن آن ها حساس تر است. تشکی که برای فرزندان خود تعیین می کنید نباید در آن هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده شده باشد. چرا که این مواد بر روی تندرستی کودک تاثیر گذاشته و کاملا مضر می باشند و  روی نمو فیزیکی و مغزی آنها تاثیر منفی می گذارد.

تشک خوشخواب مناسب برای کودکان

 

 • دوام و ماندگاری برای خرید این نوع تشک

ماندگاری تشک کودکان بایستی نسبت به تشک بزرگسالان بیشتر باشد. چرا که کودکان اغلب به بازی روی این محصول می پردازند و روی آن بالا و پایین می پرند. در این صورت بهتر است جنسی را تعیین کنید که معمولا دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد تا به علت بالا و پایین پریدن فرزندتان دستخوش فرسودگی نشود. یکی از ماندگار ترین مدلی که می توان برای کودکان خریداری کرد لاتکس است.

 

 

 • تهیه شده از مواد طبیعی و ضد حساسیت

در تولید تشک کودکان نباید به هیچ عنوان  مواد شیمیایی یا مصنوعی بکار برد. بعضی مواد مصنوعی دارای بخار های سمی هستند که استشمام آن ها می تواند در کودک باعث حساسیت و بیماری شود. جنس لاتکس معمولا از مواد طبیعی تولید شده است و هیچ گونه حساسیتی را ایحاد نمی کند.

 

 

 • میزان سفتی یا نرمی تشک

مقدار سفتی و نرمی تشک خوشخواب برای کودکان به دلیل اینکه در سن رشد هستند و ستون فقرات آنها در حال فرم گرفتن است از  اهمیت ویژه ای بهره مند است. تشکی که خیلی نرم یا خیلی سفت است را به هیچ عنوان انتخاب نکنید، بهتر است برای اطمینان از  مطلوب بودن مقدار نرمی یا سفتی آن با متخصصان این حیطه مشورت کنید.

 

 • عبور جریان هوا در تشک

جهت خرید تشک خوشخواب برای کودکان به این مسئله دقت کنید که این محصول دارای تهویه هوا باشد و گردش هوا به آسانی بتواند از لایه های آن رد شود. بنابراین این مسئله از عرق کردن کودک جلوگیری می کند و خواب آسوده تر و راحت تری را به او هدیه می دهد. افزون بر این گردش هوا از لایه های این محصول سبب ضد عفونی شدن آن و در نهایت هیچ نوع حساسیت و بیماری در کودک ایجاد نمی کند.

 

ویژگی های تشک خوشخواب

مطلوب ترین تشک خوشخواب یک تشک استاندارد و هماهنگ با بدن است. پیش از خرید آن ضروری است ویژگی های عمده آن را بدانید تا در زمان خرید انتخابی درست داشته باشید.

 

ویژگی های تشک خوشخواب

 • دوخت محکم و جنس مطلوبی داشته باشد.
 • منعطف پذیری این محصول استاندارد باشد.
 • از ویژگی های تشک خوشخواب این است که وزن بدن را تحمل کند یعنی به گونه ای باشد که با تحمل وزن بدن خیلی زود خراب نشود.
 • دارای فنر های مستحکم و نیرومند باشد.
 • اضلاع و سایزی هماهنگ با قد و وزن داشته باشد طول این محصول بایستی تقریبا ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر بیشتر از قد شخص باشد.
 • حاوی مقداری الیاف طبیعی باشد.
 • از دیگر ویژگی های تشک خوشخواب می توان این مورد را نام برد که بایستی ضد آب، ضد حریق و ضد نفوذ حشرات باشد.
 • دارای ارتفاع مطلوبی باشد تشک مطلوب داراب سطح بیشتر از سطح تخت است.

 

 

نکات طلایی در خصوص خرید تشک خوشخواب

 

در زمان تهیه تشک خوشخواب بایستی به نکات عمده ای توجه کرد که عبارتند از:

 • نکته ای که بایستی زوج ها به آن توجه کنند مقدار وزن هر کدام از طرفین است. چنانچه اختلاف وزن دو طرف بالاتر از ۱۸۰ کیلوگرم است مطلوب است به جای بکارگیری از یک تشک دو نفره، دو تشک یک نفره بکار ببرند.

 

 • جهت امتحان کردن راحتی و نرمی این محصول تنها به دست زدن و نشستن بر روی آن بسنده نکنید و از فروشنده تقاضا کنید تا محلی را برای خوابیدن شما روی آن فراهم سازد. پس بهتر است اطلاعات زیادی را در خصوص این محصول بدست آورید.

 

 • از نکات عمده در خصوص خرید تشک خوشخواب این است که از موسسات موثق تولید کننده خرید کنید تا از ضمانت نامه عرضه شده بهره ببرید.

 

 • در زمان تست این محصول حتما به صدای غژغژ آن دقت کنید این صدا نمایانگر سطح کیفی پایین آن است.

 

 • در خیلی از موارد نرخ زیاد بعضی از این تشک ها نمایانگر استفاده از مواد مرغوب در آن است.

 

 • از دیگر نکات عمده در خصوص خرید تشک خوشخواب این است که اگر به ماده ای حساسیت دارید حتما فروشنده را در جریان بگذارید تا بهترین نوع آن را در اختیار شما قرار دهد.

 

 • از دیگر معیار هایی که به تندرستی و معالجه بیماران کمک بسزایی می کند بکارگیری از تشک های مواج و انحنادار است.

پیشنهاد ما به شما

تشک بادی

تشک بادی چیست؟

تشک بادی چیست؟ مقدمه ما بسیاری از زندگی خود را در رختخواب می گذرانیم، به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button