مقالات روتختی

آشنایی با 5 نکته مهم و طلائی برای خرید ملحفه‌ی روتختی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

آشنایی با 5 نکته مهم و طلائی برای خرید ملحفه‌ی روتختی

در حین چیدن طراحی اتاق خواب ، همه‌ی جذابیت و جلوه آن با انتخاب یک ملحفه‌ی روتختی مناسب تکمیل خواهد شد. از جهت دیگر ، انتخاب ملحفه و روتختی ایده‌آل ، از لحاظ بهداشت و آرامش خواب اثر غیرقابل انکاری خواهد داشت. اگرچه روتختی زیبا، در جذابیت اتاق خواب نقش بسزایی خواهد داشت. با این وجود در حین خرید نباید فقط به این نکته توجه نمود چون مرغوبیت و محکم بودن ملحفه‌ی روتختی مسئله‌ی مهمی بوده که حتماً باید به آن توجه نمود. انتخاب ملحفه لطیف و مناسب در روتختی ، خواب آرام و راحتی را به شما خواهد بخشید.

ملحفه روتختی

نکات مهم برای خرید ملحفه‌ی روتختی

 • اندازه‌ی ملحفه‌ی روتختی

اولین نکته از نکته‌های مهم در خرید روتختی که باید به آن دقت کرد، ابعاد تخت یا اندازه‌ی ملحفه‌ی روتختی می‌باشد. اکثر اشخاص به این نکته دقت نمی‌کنند و در خرید ملحفه‌ی روتختی دچار مشکل خواهند شد. همانطور که آگاهی دارید تختخواب‌ها به شکل یک نفره ، دونفره ، نوزاد و کودک ساخته شده که هر کدام حاوی اندازه‌های استانداردی می‌باشند.

 • انتخاب رنگ و طرح مناسب

یکی از نکته‌های با اهمیت در خرید ملحفه روتختی ، انتخاب رنگ و طرح مناسب خواهد بود. اغلب افراد در این مسئله اشتباه خیلی زیادی انجام می‌دهند و رنگ و طرح نامناسبی را برای اتاق خواب خود انتخاب می‌نمایند. درست بوده که انتخاب رنگ و طرح خیلی سلیقه‌ای بوده ، ولی انتخاب درست آن موجب زیباتر شدن اتاق خواب شما خواهد شد. طراحان دکوراسیون به شما توصیه خواهند کرد که پیش از خرید ملحفه روتختی ، اول طرح مد نظر خود را از میان طرح‌های کلاسیک ، مدرن یا فانتزی انتخاب نموده و بعد پالت رنگ را درست نمایید. تهیه پالت رنگی موجب راحت‌تر شدن انتخاب ملحفه‌ی روتختی خواهد شد. انتخاب رنگ مناسب ملحفه‌ی روتختی ، به جزء سلیقه به رنگ سایر کالای خواب و حتی رنگ فرش ، کاغذ دیواری و پرده‌ها هم ارتباط دارد. برای مثال در صورتی که اتاق خواب شما شلوغ باشد ، انتخاب یک ملحفه‌ی روتختی با طرح‌های ساده‌تر مناسب‌ترین مورد خواهد بود. یکی دیگر از موارد، استفاده از رنگ‌های مکمل یا رنگ متضاد برای ملحفه روتختی خواهد بود.

 • انتخاب جنس و پارچه مناسب ملحفه روتختی

جنس‌های گوناگونی در پارچه‌های ملحفه روتختی وجود خواهد داشت. به طور معمول روتختی‌های تور و ساتن اکثراً مناسب روتختی عروس بوده و برای استفاده عمومی کاربردی نخواهند داشت. یکی از نکته‌های مهم در خرید ملحفه روتختی این بوده که روتختی را انتخاب کنید که با آن راحت بوده و حس آرامش به شما انتقال نماید. یکی از جدیدترین جنس‌های پارچه ملحفه روتختی ، جنس میکرو است. این جنس به علت نرم و لطیف بودن ، در میان تولید کننده‌های روتختی و خریداران خیلی پرطرفدار می‌باشد. به جزء این مسئله جنس پارچه‌ای را انتخاب کرده که حساسیت ، الکتریسته ساکن ، گر گرفتگی و عرق کردن در حین خواب به وجود نیاورد. درمیان پارچه‌های ملحفه روتختی ، پارچه نخی به علت داشتن همه‌ی این خصوصیات به عنوان بهترین جنس پارچه به شمار می‌رود.

حتما مطالعه کنید
معیار های انتخاب یک سرویس روتختی دخترانه مناسب

انتخاب جنس و پارچه مناسب ملحفه روتختی

 • دقت به مرغوبیت ملحفه روتختی

به علت استقبال بسیار از روتختی ، فروش روتختی‌های بی کیفیت و کم هزینه زیاد شده است. هر چقدر جنس و مرغوبیت ملحفه روتختی بهتر باشد، هزینه‌ی آن هم بیشتر خواهد شد. البته فراموش نکرده که از مرغوبیت ملحفه روتختی اطمینان حاصل کرده و بعد آن را را خریداری نمایید.

 • انتخاب نوع سرویس ملحفه روتختی

یکی از نکته‌های مهم در خرید ملحفه روتختی که باید به آن دقت نمود ، انتخاب نوع سرویس روتختی است. سرویس‌های روتختی براساس اهداف و کاربردهایی که دارد به دو دسته سرویس لحاف و سرویس کاور بخش بندی خواهند شد. بهترین انتخاب ملحفه روتختی برای نوزادان و کودکان ، سرویس کاور بوده تا در صورت احتیاج ، راحت‌تر بتوان آن را شست. سرویس لحاف هم از یک لحاف خیلی نازک یا ملحفه روانداز ساخته شده که در فصل‌های گرم بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل روتختی به شکل روتختی تزئینی و به علاوه به عنوان روتختی عروس هم به شمار خواهد رفت.

 • شستن ملحفه روتختی

 یکی از نکته‌های مهم در خرید ملحفه روتختی ، نحوه شستن روتختی می‌باشد. برای شستشوی بهتر و حفظ مرغوبیت ملحفه روتختی باید به دستور شستن همراه با محصول دقت نمود. در صورتی که بخواهید شستشوی محصول را در منزل انجام بدهید ، حتما به نکته‌های زیر توجه کنید. عمل کردن به موارد زیر موجب خواهد شد تا مرغوبیت ملحفه روتختی شما حفظ شود.

 • از شستن محصول با آب خیلی گرم ممانعت کنید.
 • مناسب‌ترین درجه حرارت جهت شستن سی تا چهل درجه سانتیگراد خواهد بود.
 • از شستن ملحفه روتختی و دیگر ملحفه‌ها با پودرهای آنزیم دار جلوگیری کنید.
 • از خیس شدن کالاهای الیافی مثل لحاف و بالش برای طولانی مدت خودداری نمایید.
 • از چلاندن و آویزان کردن محصولات الیافی به طور قطع جلوگیری نمایید.
 • بهتر می‌باشد این گروه از محصولات در درون یک سبد قرار داده و بعد از خارج شدن آب اضافی آن ، در جای مسطح پهن کنید.
حتما مطالعه کنید
روتختی مناسب تشک خوشخواب و ویژگی های آن

چه هنگامی اقدام به خرید ملحفه روتختی نماییم

شاید یکی از مسائلی که فکر یک خریدار را درگیر خواهد کرد، تایم خرید ملحفه روتختی باشد. یکی از نکته‌های مهم در خرید ملحفه روتختی، انتخاب زمان مناسب می‌باشد. مناسب‌ترین زمان خرید ملحفه روتختی ، بعد از تغییر دیزاین یا خرید همه‌ی لوازم اتاق خواب خواهد بود. در کل سرویس روتختی کامل کننده‌ی دکوراسیون اتاق خواب به شمار خواهد رفت که اثر خیلی زیادی بر روی جذابیت اتاق خواب خواهد داشت. هنگامی که قصد کردید ملحفه روتختی بخرید، به نوع روتختی مد نظر خود فکر کنید.

خرید ملحفه روتختی

سخن پایانی

همانطور که در جریان چگونگی چینش دکوراسیون اتاق خواب می‌باشید، موثرترین عامل در داشتن یک اتاق جذاب و زیبا، داشتن یک سرویس روتختی لوکس خواهد بود. شما با هر سلیقه‌ای به آسانی قادر هستید سرویس روتختی ایده‌آل خود را انتخاب نمایید. ولی واجب می‌باشد که به نکته‌های مهم در خرید ملحفه روتختی توجه نمایید تا بتوانید یک انتخاب خوب و صحیح داشته باشید. هر آن چیز که لازم بوده تا شما پیش از خرید ملحفه روتختی از آن آگاه باشید در این مقاله ذکر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button