تشـک های بادی

تشـک های بادی

مقدمه

ما بسیاری از زندگی خود را در رختخواب می گذرانیم، به ویژه هنگامی که حالمان خوب نیست. اگر وقتی احساس خوبی دارید، رختخواب شما ناراحت کننده است، این یک مشکل بسیار بزرگ است؛ اما اگر تخت خواب شما در حین بیماری یا بهبودی از حمایت نامناسبی برای شما برخوردار می شود، می تواند به طور جدی مانع بهبود شما شود. اینجاست که شناخت درست تشک بادی می تواند به شما در انتخاب و خرید تشک مناسب کمک کند. سعی کنید ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید آشنایی بیشتری در این زمینه کسب کنید.

 

نکات موثر در بررسی تشـک های بادی

اگر شما یا کسی که تحت مراقبت او هستید، محدودیت حرکتی داشته باشد و بیش از 15 ساعت در روز در تخت خوابیده باشد، انتخاب نوع تخت خواب اشتباه می تواند خطر ایجاد زخم های فشاری را افزایش دهد. مطمئناً این چیزی نیست که دکتر دستور داده است. در چنین مواردی، یک تشک بادی می تواند بهترین گزینه برای محافظت از شما در برابر عفونت های ثانویه مانند زخم های فشاری باشد.

 

تشک بادی

 

  • دلایل استفاده از تشـک های بادی

هنگامی که بدن ما برای مدت زمان طولانی تا حد زیادی بی حرکت است، سلول های پوست ما می توانند تجزیه شده و زخم های دردناکی ایجاد کنند که می تواند به زخم تبدیل شود. تشک بادی با تقویت جریان خون و تحریک گردش خون در بدن از آسیب پوست جلوگیری می کنند. تشک بادی به طور منظم موقعیت بدن را تغییر می دهند تا فشار زیاد روی قسمت هایی از بدن که مستعد زخم های فشاری هستند مانند باسن، آرنج و کمر ایجاد نشود. کیسه های پر از هوا در داخل تشک نه تنها به محافظت در برابر زخم های فشار کمک می کنند، بلکه به بدن اجازه می دهند تا راحت حرکت کند در حالی که احساس می کند در هوا شناور است. این باعث می شود یک خواب راحت داشته باشید که یک عامل بسیار مهم برای سلامتی ما است.

 

دلایل استفاده از تشک بادی

بررسی انواع تشـک های بادی

انواع متعددی از تشک بادی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • تشـک های فوم دار

تشک های فومی از مموری فوم تک یا چند لایه ساخته شده اند که تا فشار را تقسیم کرده و راحتی را در حین خواب افزایش می دهند. سطح آنها ثابت است، به این معنی که وزن بیمار به طور مساوی بر روی یک سطح بزرگ با فشار کم توزیع می شود. همانطور که گفته شد، مموری فوم به شکل بدن، وزن و سطح حرکت بیمار پاسخ می دهد. می توان با تشک های فوم از دستگاه های فشار اضافی استفاده کرد تا به بیماران کمک کند تا راحتی خود را حفظ کرده و همچنین کار راحت تری را با بیمار انجام دهند. در بررسی انواع تشک بادی توجه به این نکته ضروری است که تشک های فوم بیشتر برای پیشگیری از زخم های فشاری در نظر گرفته شده اند تا درمان آنها. بیماران هنوز باید به طور مرتب توسط مراقب خود جابجا شوند، در غیر این صورت هنوز زخم ها ممکن است ایجاد شوند.

 

  • تشـک های جریان هوا متناوب

تشک های جریان هوا فشار را برطرف می کنند و توزیع مجدد را در یک سطح پویا انجام می دهند تا یک حالت ایستا که در تشک های فوم دیده می شود، ایجاد گردد. تشک ها شامل یک ردیف از سلول های جانبی هوا هستند که مرتباً میزان پر بودن هوا را بررسی می کنند. جریان هوا توسط یک واحد پمپ که به تشک متصل است کنترل می شود. این دستگاه نسبتاً بدون مزاحمت است و مقدار کمی سر و صدا را منتشر می کند. همانطور که سلول ها به آرامی متورم می شوند، بدن بیمار را پشتیبانی می کنند. همانطور که باد می شود، باعث تسکین پوست می شود. این امر مداوم و تسکین دهنده به این معنی است که حرکتی در پوست وجود دارد. این امر جریان خون را به پوست تحریک می کند که برای حفظ بافت سالم مهم است. تشک های فشار هوا به عنوان یک تشک بادی برای درمان زخم های فشاری توسعه یافته و همچنین جلوگیری از آنها استفاده می شود. یک مزیت بزرگ تشک های بادی این است که آنها نیازی به مراقب ندارند تا بیمار را جابجا کنند، بلکه پمپ باد متناوب این کار را به طور خودکار انجام می دهد.

 

  • تشـک های بادی ترکیبی

با ترکیب مزایای تشک فوم و تشک بادی در یک تشک، یک تشک ترکیبی می تواند مراقبت های فشاری عالی را ارائه دهد که به راحتی با نیازهای بیشتر بیماران مطابقت دارد. تشک های هیبریدی دارای لایه هایی از فوم داخلی هستند که راحتی و توزیع فشار را افزایش می دهند و همچنین دارای یک سطح حمایت کننده ثابت است که به جریان خون در پوست کمک می کند. اکثر تشک های ترکیبی تحت فشار به پمپ احتیاج دارند، بنابراین نیاز به برق اصلی وجود دارد. این نوع تشک های بادی به ویژه برای بیمارانی که در معرض خطر بالای ایجاد زخم هستند طراحی شده است.

 

انواع تشک بادی

نتیجه گیری:

تشک بادی مخصوص خواب هستند که می توانند التیام جراحات ناشی از فشار را برطرف کرده و یا به جلوگیری از آسیب در افراد بسیار مستعد کمک کنند. سعی کنید یک مدل از آن ها را مطابق با نیاز خود انتخاب کنید و زمانی که راحتی و رفاه بیماران خود را فراهم کردید، اینجاست که اهمیت استفاده از تشک بادی چندین برابر می شود. شما نیاز به بهترین تصمیم گیری در هر زمان برای خرید این دسته از تشک ها دارید. دو مرحله برای انتخاب بهترین تشک بادی طبی وجود دارد، انتخاب سبک درمانی صحیح و تعیین ویژگی های ایمنی مناسب که از مهم ترین مزایای استفاده از این نوع تشک ها می باشد. هم چنین از آن ها می توان برای درمان و جلوگیری از ایجاد زخم ها، زخم های فشاری، تعریق زیاد، جوش زدن و مشکلات ریوی استفاده کرد. هر سیستم تشک طبی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است تا آن را به سطح پشتیبانی مطلوب برای درمان و توانبخشی بیماران تبدیل کند. سه سیستم متداول تشک های بادی مراقبت های بهداشتی عبارتند از فشار متناوب، کاهش هوای کم و چرخش جانبی که باید هر کدام بررسی گردد.

پیشنهاد ما به شما

تشک مموری فوم

تفاوت تشـک های لاتکس و مموری فوم

تفاوت تشـک های لاتکس و مموری فوم مقدمه تجربه خواب  خوب با تشک اغلب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button