تفاوت تشـک های لاتکس و مموری فوم

تفاوت تشـک های لاتکس و مموری فوم

مقدمه

تجربه خواب  خوب با تشک اغلب به ترکیب مواد به کار رفته در آن بستگی دارد. مواد همچنین می توانند بر عوامل عملکردی خاص مانند دوام، قابلیت مطابقت، خنثی شدن دما و احتمال بو و همچنین گزینه های قیمت و ضمانت تختخواب تأثیر بگذارند. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با تفاوت تشک لاتکس و مموری فوم لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

 

موارد قابل توجه در بررسی تفاوت تشـک لاتکس و مموری فوم

در حقیقت اگر بخواهیم به بررسی تفاوت تشک لاتکس و مموری فوم بپردازیم می توان گفت که به طور سنتی، در گذشته از مموری فوم استاندارد برای تهیه لایه های بالشتک در تشک ها استفاده می شد. این ماده بدن فرد خواب آور را می پوشاند. در نتیجه، کسانی که روی سطوح پلی فوم می خوابند ممکن است ناراحتی و فشار بیشتری را در حساس ترین نواحی خود تجربه کنند. پلی فوم همچنین به سرعت تخریب می شود. از طرف دیگر، مموری فوم طوری طراحی شده است که هنگام تماس با حرارت بدن گرم شود، سپس سرد شده و با حذف گرما به حالت اولیه خود بازگردد. این ویژگی به مموری فوم اجازه می دهد تا دردها و تنش در گردن، شانه ها، کمر و باسن را تسکین دهد. این ترکیب همچنین می تواند هم ترازی ستون فقرات را برای خوابندگان جانبی بهبود بخشد، زیرا این وضعیت اغلب باعث هم ترازی ضعیف می شود. فوم با گذشت زمان با بدن افراد خواب سازگار می شود و با تطابق مجدد با هر بار خوابیدن ابعاد جسمی آنها را حفظ می کند.

 

تشک لاتکس

 

در حین بررسی تفاوت تشک لاتکس و مموری فوم می توان گفت که تشک های مموری فوم هرگز 100٪ دارای فوم نیستند. این ماده به سادگی استفاده می شود تا یک لایه موثر برای تخت ایجاد کند. در عوض، اکثر این مدل ها با حداقل یک لایه راحتی فوم، یک لایه انتقالی از فوم یا پلی فوم و یک هسته پشتیبانی ساخته شده از پلی فوم با چگالی بالا ساخته شده اند. مموری فوم مانند پلی فوم تمایل به جذب گرمای بدن از خواب و احساس گرمای بیش از حد در طول شب دارد. در نتیجه، بسیاری از مارک های تشک، تخت هایی با لایه های فوم معرفی کرده اند که با ژل مایع، گرافیت و سایر مواد خنک کننده تزریق شده اند. روکش های ساخته شده از پارچه های قابل تنفس مانند پنبه یا ابریشم نیز معمولاً برای جبران جذب حرارت کف استفاده می شود.

 

در مقابل لاتکس ماده ای است که از شیره درختان به دست می آید. پس از استخراج، شیره تحت فرآیند فرمولاسیون قرار می گیرد که منجر به لاتکس می شود که دارای قوام قابل مقایسه با فوم مصنوعی است. در این فرایند از دو نوع فرمولاسیون استفاده می شود. فرایند قدیمی شامل هم زدن، قالب گیری و پخت لاتکس است. این امر منجر به یک ماده متراکم و ناهمگن با بیشتر رسوبات سنگین در پایین و مواد سبک تر در بالا می شود. به همین دلیل، لاتکس بیشتر در لایه های پشتیبانی و پایه تشک استفاده می شود، اینجاست که تفاوت تشک لاتکس و مموری فوم مشخص می شود. فرآیند جدید اکسیژن را قبل از انجماد و پختن شیره حذف کرده و در نتیجه یک ماده سبک و کرکی با قوام همگن ایجاد می کند. لاتکس به طور معمول در بالاترین لایه های راحتی تشک یافت می شود.

 

عوامل موثر در بررسی تفاوت تشـک لاتکس و مموری فوم

ممکن است در بررسی تفاوت تشک لاتکس و مموری فوم از پرکننده های شیمیایی برای تهیه لاتکس استفاده شود. به عنوان یک قاعده، لاتکس طبیعی باید حداقل 95٪ لاتکس و بیش از 5٪ مواد شیمیایی نداشته باشد. لاتکس مخلوط باید حداقل 30 درصد لاتکس داشته باشد، در حالی که لاتکس مصنوعی منحصراً از مواد شیمیایی مشتق شده است.

 

یک تشک لاتکس ممکن است منحصراً دارای لایه های لاتکس باشد، معمولاً لاتکس در لایه های راحتی قرار می گیرد. متناوباً، برخی از تشک های لاتکس با لایه های راحتی لاتکس و هسته های پشتیبانی کننده پلی فوم ساخته می شوند. برخی یا همه این لایه ها ممکن است با سوراخ های کوچک هوادهی شوند تا گردش هوا در سراسر فضای داخلی تخت افزایش یابد که به خوابیدن فرد روی تشک کمک می کند. علاوه بر این، مدل های تشکی لاتکس با لایه های لاتکس قابل جدا شدن و قابل تنظیم طراحی شده اند. افراد می توانند لایه های اصلی و نرم تر را برای تنظیم ضخامت و راحتی خود، جایگزین کنند.

 

تشک مموری فوم

 

عامل دیگری که در بررسی تفاوت تشک لاتکس و مموری فوم لازم است بدانید، این است که هنگامی که ما از احساس راحتی در تشک صحبت می کنیم، منظور عوامل مختلفی است که به تجربه کلی خواب ما کمک می کند. استحکام یک تشک اغلب با استفاده از مقیاس 1/10 ارزیابی شده است. در قسمت پایینی تشک های نرم، متوسط ​​نرم و متوسط وجود دارد که از نزدیک مطابقت دارند. لاتکس در تشک دارای قوام نرم است که شبیه مموری فوم است. هر دو ماده برای بدن درد و تسکین فشار مناسب است. با این حال، لاتکس همچنین خوش رنگ تر و راحت تراست، در حالی که مموری فوم معمولاً یک احساس راحتی عمیق تری را در بدن ارائه می دهد. مموری فوم ممکن است از نظر تطبیق، تداوم بیشتری داشته باشد، اما لاتکس از دوام بیشتری برخوردار است و احتمال ایجاد تورفتگی نیمه دائمی روی سطح خواب کمتر است.

 

تفاوت تشک لاتکس و مموری فوم

نتیجه گیری:

در مجموع در ارزیابی تفاوت تشک لاتکس و مموری فوم می توان گفت که لاتکس نسبت به فوم مموری دوام و پایداری بیشتری دارد. در نتیجه، احتمال کمتری وجود دارد که لاتکس برای مدت طولانی تری در برابر تورفتگی مقاومت کند. این باعث می شود برای اکثر موقعیت های خواب، به ویژه پشت مناسب باشد. قابلیت انطباق و توانایی سازگاری بر این اساس است که تشک به طور مداوم از قسمت های مختلف بدن، به ویژه شانه ها، قسمت میانی و سایر نواحی که وزن بیشتری در آن متمرکز است، پشتیبانی می کند. مموری فوم عمیق تر و قابل توجه تر است، به خصوص اگر تشک دارای سفتی متوسط باشد. لاتکس مقداری سازگار ارائه می دهد، اما نه به اندازه مموری فوم. سعی کنید در حین خرید به نکات ذکر شده توجه کنید.

پیشنهاد ما به شما

انواع تشک های بیمارستانی برای زخم های فشاری

انواع تشـک های بیمارستانی

انواع تشـک های بیمارستانی مقدمه وقتی خویشاوندی دارید که نیاز به تخت خواب مناسب دارد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button