انواع تشـک های بیمارستانی

انواع تشـک های بیمارستانی

مقدمه

وقتی خویشاوندی دارید که نیاز به تخت خواب مناسب دارد، چه دائمی و چه موقت، بهترین راه برای ایجاد راحتی و حمایت از آنها در رختخواب چیست؟ اگر بتوانند در خانه از آنها مراقبت کنند، ماندن در بیمارستان معنی ندارد؛ اما در صورت کاربردی، مقرون به صرفه و مفید بودن آن ها، نیازی به دست کشیدن از بهترین تجهیزات پزشکی نیست. یک راه حل برای خواب راحت تر، یافتن بهترین تشک بیمارستان است. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با انواع تشک های بیمارستانی لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

 

نکات موثر در بررسی انواع تشـک های بیمارستانی

یک تشک بیمارستانی ایده آل می تواند به افرادی کمک کند که از شرایط پزشکی به نحوی که تشک های سنتی نمی توانند رهایی یابند. آنها تمایل دارند سبک ها و راهکارهای متفاوتی برای کمک به مواردی مانند زخم های فشاری و کمردرد داشته باشند؛ اما همه تشک ها یکسان ساخته نشده اند. به همین دلیل است که باید به بررسی انواع تشک های بیمارستانی بپردازید. هنگام خرید یک تشک بیمارستانی جدید برای عزیز خود باید به نکات زیر توجه کنید:

 

اندازه تشک. قبل از اینکه به مواد به کار رفته در تشک توجه و نگاه کنید، به ابعاد آن توجه کنید. آیا به طور مناسب روی یک تخت بیمارستانی استاندارد جا می شود یا از لبه آویزان می شود؟ آیا به اندازه کافی ضخیم است که به تنهایی استفاده شود یا بهتر است روی تشک دیگری استفاده شود؟

 

روشی که باعث ایجاد فشار می شود. آیا فشار جابجایی در محفظه هوا یا محفظه متناوب وجود دارد؟ اگر مورد دوم وجود دارد، چقدر روی متناوب و تنظیمات روی پمپ کنترل دارید؟

 

مواد به کار رفته. همه تشک های مناسب برای تخت بیمارستان از وینیل استفاده نمی کنند. در عوض از ترکیبی تحت عنوان فوم استفاده می کنند. این می تواند بسته به وزن و نیازهای پزشکی کاربر تعیین شود.

 

دوام ترکیبات به کار رفته در آن. یکی از موارد قابل توجه در بررسی انواع تشک های بیمارستانی، دوام آن ها می باشد. برخی از تشک ها از وزن بیشتری نسبت به سایرین با طول عمر بیشتر برخوردارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است دچار آسیب سریع تر شوند. نظرات کاربران را بررسی کنید و ببینید آیا دارای کیت تعمیر است.

 

آرامش خاطر کاربر. آیا این تشک به آنها کمک می کند شب راحت تر بخوابند و در آرامش کامل به سر ببرند؟ آیا پر سر و صدا بودن پمپ یا سفت بودن تشک بسیار خطر دارد؟

 

در زیر تعدادی از انواع تشک های بیمارستانی آورده شده است. ابتدا سه تشک بیمارستانی برای زخم های فشاری وجود دارد. سپس سه تشک با سیستم مشابه در اتاق ها وجود دارند که شاید بیشتر برای استفاده در خانه مناسب باشند. سپس سه مورد وجود دارد که به جای آن از فوم استفاده می کنند که می تواند برای افراد مبتلا به کمردرد مفید باشد.

 

تشک های بیمارستانی

بهترین انواع تشـک های بیمارستانی برای زخم های فشاری

1) پد فشار متناوب Vive

2) تشک فشار هوا متناوب پزشکی Bevel

3) پد حباب تشک فشار

 

بهترین تشـک های بیمارستانی برای مصارف خانگی

1) سیستم تعویض تشک

2) تشک تحت فشار متناوب

3) تشک کم فشار هوا متناوب

 

 بهترین تشـک های بیمارستان فوم برای کمردرد

1) تشک توزیع فشار

2) تشک پزشکی جهت توزیع فشار تحت مراقبت طولانی مدت

 

بهترین تشک های بیمارستان فوم برای کمردرد

بررسی انواع تشـک های بیمارستانی برای زخم های فشاری

زخم های فشاری به عنوان زخم بستر شناخته می شوند، یک بیماری جدی پزشکی است که می تواند منجر به تغییر شکل استخوان و بافت در نواحی ای که وزن برای مدت طولانی قرار می گیرد، اعمال می شود. اگرچه این بیماری در بین افرادی که برای مدت طولانی در بستر بیماری هستند بیشتر شایع است، اما حتی اگر افراد دارای تحرک خوب نیز هستند، اگر پوست آنها در معرض فشار مداوم قرار گیرد، می توانند از زخم بستر رنج ببرند. در بررسی انواع تشک های بیمارستانی می توان گفت که پوست بسیار لطیف و در عین حال مقاوم است، بنابراین می تواند فشار را بدون پارگی تحمل کند، با این حال هر لایه از پوست دارای وزن و فشار محدودی است. تمام لایه های پوست به هم متصل هستند و لایه فوقانی اپیدرم و لایه پایینی درم نامیده می شود. قسمتی از پوست که با تشک یا تختخواب در تماس است شامل تمام اپیدرم از پوست سر تا انگشتان پا است و مشخص شده است که بیشتر مستعد آسیب است، زیرا به مدت طولانی بر روی سطح سخت قرار می گیرد.

 

تعداد قابل توجهی از افرادی که از زخم بستر رنج می برند کسانی هستند که روی صندلی های چرخدار یا یک اسکوتر برقی محدود شده اند و بنابراین چاره ای جز ماندن در تخت خود ندارند. در حالی که همیشه بهتر است پیش از بروز زخم های فشاری پیشگیری اتخاذ شود، لذا یک عامل پیشگیری کننده به ارزش یک درمان است؛ و در حالی که روش های مختلفی برای کاهش خطر وقوع این موارد (تمیز نگه داشتن پوست و غیره) وجود دارد، مهم است که برخی از تجهیزات پزشکی را که در واقع در درمان زخم های فشاری استفاده می شوند، مثل انتخاب و بررسی انواع تشک های بیمارستانی در هنگام ایجاد آنها مورد بررسی قرار گیرد.

انواع تشک های بیمارستانی برای زخم های فشاری

نتیجه گیری:

یکی از راه های قابل اطمینان که از این اتفاق جلوگیری می کند، متناوب فشار وارد شده توسط تشک است. مدل های متنوع برقی در بررسی انواع تشک های بیمارستانی بهترین روش برای استفاده در بیمارستان هستند. یک تشک بیمارستانی خوب باید برای بیماران از مراقبت های بیمارستانی به مراقبت های خانگی، یک سیستم پشتیبانی قابل اعتماد ارائه دهد. این تشک ها در صورتی می توانند انتخاب مناسبی برای مراقبت های خانگی باشند که کاربر پسند باشند. مدل های امروزی به گونه ای طراحی شده اند که استفاده از آنها برای مراقبین با ساختار و عملکرد خوب مناسب است. در بیشتر مواقع وقتی افراد به دنبال تشک های بیمارستانی هستند، به احتمال زیاد برای سالمندی که در بیمارستان بستری است یا حتی فردی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است و برای مدت طولانی در بستر بیماری قرار گرفته است، آن را خریداری می کنند.

پیشنهاد ما به شما

تشک مموری فوم

تفاوت تشـک های لاتکس و مموری فوم

تفاوت تشـک های لاتکس و مموری فوم مقدمه تجربه خواب  خوب با تشک اغلب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button