مقالات تخت خواب

راهنمای خرید مدل تختخواب نوجوان در جنس و رنگ و مدل متفاوت

زمان مطالعه: 5 دقیقه

برای خرید تخت نوجوان باید موارد مختلفی از جمله سن نوجوان ، وزن نوجوان ، رنگ مورد علاقه او  و …. را باید در نظر بگیریم که در ادامه توضیحات مفصلی ارائه خواهد شد با ما همراه باشید.

مهم‌ترین بخش اتاق خواب فرزندتان در سنین نوجوانی سرویس خواب می‌باشد. در این سنین احتمالاً نوجوان به علت مشغله‌های درسی روزهای پراسترسی را سپری می‌کند و به مکان آرامی برای استراحت و انجام کارهای روزمره احتیاج دارد.

اتاق خواب نوجوانان قلمرو استقلال شخصی آن‌ها به شمار خواهد رفت. به ‌همین علت می‌باشد که سرویس خواب نوجوان اهمیت بسیاری دارد. سرویس خواب اتاق نوجوان با توجه به سلیقه و احتیاج او می‌تواند دارای تخت، کمد، میز تحریر،کتابخانه و غیره باشد.

نوجوانان روحیات متفاوتی داشته به همین علت هر کدام از احتیاجات متفاوتی برخوردار هستند و سلیقه آن‌ها هم با هم فرق می‌کند. برای انتخاب تخت نوجوان جزئیاتی مانند رنگ، جنس، کیفیت، وزن و غیره مهم می‌باشد. با خرید تخت نوجوان، زمینه‌ای را مهیا می‌کنید تا فرزند شما به شکل مطلوبی بتواند استراحت کند.

خرید تختخواب نوجوان، نگرانی خیلی از خانواده‌ها می‌باشد. بعضی عقیده داشته نباید هزینه‌های زیادی برای تخت خواب خرج نمود. در مقابل، بعضی از خانواده‌ها به اهمیت این لوازم به خوبی واقف هستند. در نتیجه هزینه‌ی کافی را برای خرید تخت نوجوان اختصاص خواهند داد.

خرید تخت نوجوان

راهنمای خرید تخت نوجوان

تختخواب نوجوان به دو دسته تختخواب دخترانه و تختخواب پسرانه تقسیم خواهند شد. طرح‌های دخترانه و پسرانه از نظر مدل و رنگ با یکدیگر فرق می‌کنند و انتخاب طرح آن به سلیقه فرزند و نوع طراحی اتاق نوجوان بستگی خواهد داشت. برخی از طرح‌های تخت نوجوان دارای طرح اسپرت بوده و برای دو گروه دختران و پسران قابل استفاده می‌باشد. تختخواب‌های دو طبقه هم برای اتاق‌های کوچک دو نفره مناسب می‌باشند. این مدل از تخت‌ها کمترین فضای ممکن از اتاق را پر می‌کنند. بنابراین فضای بیشتری از اتاق برای کارهای دیگر باقی می‌ماند.

حتما مطالعه کنید
تاثیر تشک مناسب بر خواب و سلامت هر فرد

برای انتخاب تختخوا‌ب‌های دو طبقه، طرحی را انتخاب نمایید که طبقه دوم، لبه مناسبی داشته باشد. نباید طبقه دوم تخت‌های دو طبقه خیلی به سقف نزدیک باشد. به علاوه روشنایی مستقیمی در کنار دیواری که تخت را قرار خواهید داد، نباید وجود داشته باشد.

  • مرغوبیت تخت نوجوان

تختخواب یکی از اصلی‌ترین لوازم اتاق می‌باشد. به همین علت جنس آن اهمیت خاصی دارد. جنس تخت نوجوان باید به نوعی باشد که در حین جابه‌جایی صدمه نبیند و به علاوه موجب بروز حساسیت فرزند نشود و در آن احساس راحتی نماید. از آن جهت که نوجوانان اغلب تحرکات بسیاری داشته و پر شور و هیجان می‌باشند امکان دارد با فعالیت زیاد به تخت آسیب زده به همین علت به کار بردن مواد بی کیفیت و ضعیف موجب خواهد شد وسایل تخت صدمه ببیند.

  • وزن تخت نوجوان

وزن تختخواب نوجوان هم از نکته‌های مهمی بوده که باید به آن توجه نمایید. تلاش کرده تختخوابی که خریداری می‌کنید از وزن استانداری برخوردار باشد و بیش از اندازه سنگین نباشد تا جابه‌جایی آن آسان باشد.

  • ابعاد مناسب تخت نوجوان

در خرید تختخواب نوجوان باید به قد و وزن او دقت نمود. در کل تختخواب‌ها در ابعاد طولی استانداردی تولید می‌شوند. ولی در صورت احتیاج می‌توان تختی با ابعاد دلخواه سفارش داد. بعضی نوجوانان هم به ‌علت تغییرهای هورمونی دچار اضافه ‌وزن خواهند شد. در این‌ صورت خرید تخت‌هایی با عرض صد و بیست سانتی‌متر پیشنهاد می‌شود. حرکات نوجوانان در خواب هم علت دیگری برای خرید تخت‌هایی با عرض بیشتر از نود می‌باشد.

  • جنس تخت نوجوان

سرویس خواب‌ها عموما از چهار جنس گوناگون تولید خواهند شد. که این موارد شامل چوب، ام دی اف، فلز و ملامینه است. اگر قیمت را در نظر گرفته نشود، تختخواب چوبی بهترین انتخاب خواهد بود.

حتما مطالعه کنید
تخت خواب چوبی بهتر است یا فلزی؟ چرا؟

با خرید تختخواب چوبی می‌توانید اطمینان حاصل نمایید که فرزندتان سال‌ها قادر است این تختخواب را مورد استفاده قرار دهد بدون آنکه احتیاجی به تعمیر داشته باشد.گزینه‌ی مناسب بعدی هم ام دی اف می‌باشد. ملامینه یک ورق بوده که خرده‌های چوب را با به کار بردن از چسبی مخصوص به هم آمیخته و در آخر یک روکش برای مقاوم کردن بر روی آن پرس کرده تا هم جذابیت کار بیشتر شود و هم آن را مقاوم‌تر نماید. در حقیقت می‌توان گفت ورق ملامینه مثل نئوپان از خرده‌های چوب تولید شده است که البته می‌توان بیان کرد ملامینه با کیفیت‌تر از نئوپان است. اگر به دنبال محصولی ارزان بوده می‌توانید جنس فلزی آن را به کار ببرید که آخرین مورد پیشنهادی ما می‌باشد.

  • رنگ تخت نوجوان

رنگ‌‌ها می‌توانند روحی تازه به اتاق فرزند شما بدهند و موجب شوند نوجوان از سپری کردن وقت خود در اتاقش احساس خستگی نکند. به علاوه در انتخاب سرویس خواب نوجوان خود باید از رنگ‌‌های مورد علاقه فرزندتان آگاه بوده تا بتوانید فضایی پرانرژی برای فرزند خود به وجود بیاورید. برای نمونه رنگ قرمز نماد انرژی و عشق، آبی نماد صلح و آرامش و بنفش نماد خلاقیت و دانایی می‌باشد. روحیات و شخصیت فرزند شما می‌تواند رنگ اتاق و سرویس خواب را معین نماید. در نتیجه پیش از انتخاب تختخواب نوجوان خود، حتما در مورد رنگ مورد علاقه‌ی او و طرحی که به آن علاقه‌مند است سوال نمایید. انتخاب رنگ تختخواب بستگی کامل به تم رنگی اتاق خواب داشته، برای رعایت هارمونی رنگ‌‌ها می‌توانید هماهنگ کردن رنگ پرده‌ها، فرش، دیوارها و تابلوها را به کار ببرید.

  • انتخاب مدل تختخواب نوجوان و نحوه خرید

خرید تخت نوجوان در دو مدل تک نفره و دو نفره یا دوبلکس امکان پذیر می‌باشد.اگرچه بعضی از مدل‌های تختخواب که به سبک مدرن ساخته شده‌اند هم در بازار موجود بوده ولی بیشتر تختخواب‌ها به شکل مستطیلی می‌باشند. هنگامی که قصد خرید تخت نوجوان را دارید بهترین راه این بوده که به همراه نوجوان خود به فروشگاه رفته و مدل‌های موجود را از نزدیک ارزیابی نمایید. به مدل‌های گوناگون، نگاه انداخته، قیمت‌ها را مقایسه نمایید و بعد به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درمورد مشخصات و خصوصیات هرتختخواب باشید.

حتما مطالعه کنید
با خرید تشک خوشخواب خواب راحت را تجربه کنید

 

انتخاب مدل تختخواب نوجوان و نحوه خرید

به عنوان راهنمای خرید تخت نوجوان، لازم بوده دقت داشته باشید که طرح و رنگ سرویس خواب باید به طور کامل با سلیقه خود نوجوان همخوانی داشته باشد. از تحمیل کردن یک تختخواب به نوجوان خود جداً خودداری نمایید این کار می‌تواند خواب راحت را از او بگیرد. برای این که بهتر بتوانید برای خرید تخت نوجوان ، تصمیم گیری نمایید ، چند لحظه‌ای روی تخت نشسته و سایز و ابعاد را مورد ارزیابی قرار دهید. به عنوان یک مشتری باید پیش از خرید، اندازه‌ی اتاق نوجوان را یادداشت کرده تا در حین خرید ، بهتر بتوانید ابعاد تخت را متناسب با محیط موجود، هماهنگ کنید. در هنگام خرید تخت نوجوان، درمورد خرید تشک خواب و وسایل جانبی حتماً با فروشنده صحبت نمایید. امکان دارد در کنار فروش تختخواب نوجوان ، دیگر لوازم مثل میز کوچک یا تشک و غیره را هم به شما توصیه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button