مهمترین نکات خرید تشـک مناسب سنین مختلف

مهمترین نکات خرید تشـک مناسب سنین مختلف

کارشناسان اتفاق نظر دارند که خوب خوابیدن یکی از بهترین روش ها برای حفظ و بهبود سلامتی ماست. تشک عامل مهمی در توانایی خواب خوب ماست ، با این حال بسیاری از افراد از اهمیت آن چشم پوشی می کنند و از تشکی استفاده می کنند که قادر به پشتیبانی و راحتی کافی نیست. اما نکته کلیدی، خرید تشکی متناسب با سن فرد می باشد. چرا که نیاز یک کودک خردسال نسبت به یک فرد میانسال متفاوت است.

 

در ادامه، این دانش را خواهید یافت که چگونه یک تشک با عملکرد خوب و متناسب با سن خود پیدا کنید و شبانه، یک خواب عالی داشته باشید.

خرید تشک مناسب سنین مختلف

مهم ترین نکات خرید تشـک مناسب کودکان

اهمیت خواب برای کودکان را نمی توان نادیده گرفت. در حقیقت ، بچه ها به طور متوسط ​​12 ساعت در شب می خوابند. و از آنجا که آنها وقت زیادی را در رختخواب می گذرانند ، مهم است که مطمئن شوید که محیط خواب آنها کاملاً راحت است.

انتخاب بهترین تشک بچه گانه به نیازهای فردی آنها برمی گردد. همه کودکان متفاوت هستند – از چیزهایی که دوست دارند ، از نوع بازی تا خواب آنها. در اینجا چند نکته برای تصمیم گیری در مورد بهترین گزینه برای خرید تشک کودک ذکر شده است.

سن ، قد و وزن

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید سن آنها است ، این به شما نشان می دهد که تشک سایز مناسب برای کودک شما چیست. قد و وزن آنها همچنین در یافتن بهترین تشک کودک از نظر استحکام نقش مهمی را ایفا می کند. متناسب با مقدار رشد هر ساله آن ها، یک تشک استاندارد را انتخاب کنید تا مطمئن شوید به این زودی ها نیاز به تعویض آن ندارید.به عنوان یک قاعده کلی ، اطمینان حاصل کنید که تشک بچه شما حدود 10 سانتی متر از قد کودک شما بزرگ تر است تا راحتی و فضای مناسب برای کش و قوس داشته باشد.

درجه حرارت

بسیاری از کودکان در طول شب گرمشان می شوند و ممکن است نیمه شب با این صحنه مواجه شویم که پتو یا ملحفه ای که روی آنها کشیده شده است را به اطراف خود انداخته اند. انتخاب تشک مناسب می تواند به طور کامل از این وضعیت جلوگیری کند. اگر کودک شما در طول شب گرمش می شود ، از خرید مواردی مانند مانند تشک مموری فوم که می توانند گرما را در خود نگه  دارند، خودداری کنید.

موقعیت خواب

وضعیت خواب ترجیحی کودک شما می تواند عاملی تعیین کننده در هنگام انتخاب تشک خود باشد. اگر آنها دوست دارند به پهلو بخوابند ، تشک های مموری فوم برای ایجاد سطح نرم تری برای فرو رفتن مناسب هستند. کشی که به پشت می خوابد، به کمی پشتیبانی اضافی نیاز دارند بنابراین تشک فنری انتخاب بهتری است. همچنین،  کسی که رو به شکم می خوابد، به تشک محکم تری نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که اختلالی در انحنای ستون فقرات آنها به وجود نمی آید. تشک های طبی که مموری فوم بیشتری دارند مناسب این کودکان می باشند.

 

خرید تشک مناسب کودکان

مهمترین نکات خرید تشـک مناسب نوجوانان

مطالعات نشان می دهد که نوجوانان برای حفظ سلامتی جسمی و روحی خود هر شب به حدود 8-10 ساعت خواب نیاز دارند  . و مانند هر چیز دیگری ، وقتی صحبت از تشک می شود ، نوجوانان نیازهای کاملاً متفاوتی دارند. بنابراین ما یک راهنما برای کمک به شما در انتخاب بهترین تشک برای نیازهای خاص نوجوان تهیه کرده ایم که آن ها را با هم مرور می کنیم:

  • اندازه مناسب را انتخاب کنید

نوجوانی سریع ترین مرحله رشد در انسان است و  برای خانواده معمول است که ببینند تشک فرزندشان برای آنها کوچک شده است. بنابراین باید پیگیر میزان رشد فرزند خود باشید و متناسب با رشد وی، تشک مناسب را خریداری کنید.

  • یک تشـک تسکین دهنده درد انتخاب کنید

نوجوانان غالباً درد عضلانی ناشی از رشد دارند ، خصوصاً در اطراف، زانو و ران. چنین درد عضلانی ، به ویژه در شب ، در بین نوجوانان معمول است. بنابراین روی یک تشک هیبریدی یا یک تشک ساخته شده از مموری فوم و لاتکس سرمایه گذاری کنید ، زیرا آنها به دلیل تسکین نقاط فشار و تسکین دهنده عضلات دردناک شناخته شده اند.

  • محکم بودن تشـک را بررسی کنید

هنگام انتخاب تشک برای نوجوان ، انتخاب یک تشک محکم از اهمیت برخوردار است. تشک باید آنقدر محکم باشد که بتواند ستون فقرات ، شانه ، گردن ، باسن و پاهای آنها را تحمل کند. همچنین باید به اندازه کافی نرم و راحت باشد تا درد مفصلی ایجاد نکند.

  • ضخامت مناسب را انتخاب کنید

انواع مختلف تشک های لایه ای می توانند پارامترهای مختلف ضخامت داشته باشند ، اما ضخامت 10 اینچی به طور کلی برای  نوجوانان، ایده آل محسوب می شود. ضخامت تشک برای یک نوجوان سایز بزرگ باید دو تا سه اینچ دیگر افزایش یابد.

مهمترین نکات خرید تشـک مناسب میانسالان

همه ما اهمیت خواب راحت را درک می کنیم. اما با افزایش سن ، تغییرات طبیعی در چرخه خواب و شیوع فزاینده بیماری های مزمن می تواند خوابیدن در شب را دشوارتر کند. خرید یک تشک باکیفیت و راحت می تواند به سالمندان کمک کند خواب مورد نیاز خود را تامین کنند . بهترین نوع تشک برای سالمندان، مثل تشک مواج، دردهای مرتبط با آرتروز و التهاب را تسکین می دهد و از بروز زخم بستر تا حد زیادی جلوگیری می کند. در ادامه، نکات مربوط به خرید تشک برای میانسالان را با هم مرور می کنیم.

 

خرید تشک مناسب میانسالان

سیستم پشتیبانی تشـک

پشتیبانی به میزان پایداری و مسطح بودن تشک اشاره دارد. عدم وجود پشتیبانی باعث فرورفتن قسمت هایی از بدن مثل لگن در  تشک می شود که سبب می شود ستون فقرات در راستای طبیعی قرار نگیرد. پس باید تشکیل خریداری کنید که پشتیبانی کافی داشته باشد و منجر به خواب راحت شود.

راحت بودن تشـک و فشار وارده

در بر گرفتن بدن با تشک های راحت ، به دلیل وضعیت مناسب ستون فقرات، سبب خواب راحت و آرام می شود. بعضی از تشک ها با وارد کردن فشار نابرابر و زیاد، باعث درد در ناحیه های حساس می شوند.

میزان سفتی تشـک

از عواملی که روی خواب آرام تاثیر زیادی می کذارد، میزان سفتی تشک است. بیشتر افراد از تشکیل که خیلی نرم یا خیلی سفت است، استفاده نمی کنند و ترجیحات این است که تشک، سفتی متوسطی داشته باشد. البته این مورد، کاملا به سلیقه فرد بستگی دارد.

نگهداری تشـک

عامل اساسی که باید در هنگام انتخاب تشک برای افراد سالمند از آن مراقبت کرد ، دستورالعمل های نگهداری آن است. سالمندان ممکن است همیشه نتوانند تشک های خود را تعویض کنند، بنابراین تشک توانایی تنظیم  هوا و دما را داشته باشد و دارای مواد با چگالی بالا و همچنین پارچه با GSM بالا باشد تا به راحتی ساییده و از بین نرود.

پیشنهاد ما به شما

انواع تشک های بیمارستانی برای زخم های فشاری

انواع تشـک های بیمارستانی

انواع تشـک های بیمارستانی مقدمه وقتی خویشاوندی دارید که نیاز به تخت خواب مناسب دارد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button